MARDİN ECZACI ODASI FLASH HABERLER SGK ANKARA BÖLGEYE BAĞLI ECZANELERİN FATURA TESLİMLERİ HAKKINDA

SGK ANKARA BÖLGEYE BAĞLI ECZANELERİN FATURA TESLİMLERİ HAKKINDA

Değerli Meslektaşlarımız SGK reçetelerini kurumu gönderilmesi esnasında aşağıda belirtiğimiz kurallara uygun yapıp göndermeniz gerekir. Belirtilen şekilde gönderilmeyen koliler iade edilecektir. Bilginize önemle duyurulur.

 1. Eczaneler, kutuları sağlam ve birbirinden ayrılmayacak şekilde kargoya göndermelidir.  
 2. Kutular, kurumun belirtiği ölçü, ebat ve renklerde olmalıdır.
 3. Her grup reçeteleri için ayrı koli kullanılacak olup; Tek grup fatura için koli birden fazla ise birbirinden ayrılmayacak şekilde bantlanıp teslim edilmelidir. (faturalar, ait olduğu reçete grubu kutusuna konmalıdır.)
 4. Her reçete grubu için birden fazla kutu kullanılacaksa (özelikle B gruplarında) kutuların üzerine grubun kaç kutudan ibaret olduğu her kutuda yazılmalıdır.
 5. Her koli üzerine yapıştırılmış şeffaf poşet içerisinde ikişer adet okunaklı özet bilgi (kaşeli imzalı) konulmalıdır.
 6. Koli kapağının sırtına hangi grup reçetesi olduğu belirgin bir şekilde yazılmalı (A,B,C Kan Ürünü, Yurtdışı Medula ve Yurtdışı Manuel, Medikal 1,Medikal 2. Grup gibi)
 7. Kan Ürünü ve Yurtdışı, kutu içerisinde birden fazla fatura içeriyor ise kutu üzerine ayrı ayrı ikişer dökümleri konularak kaç döküm olduğu belirtilmeli.
 8. Yurt dışı Manuel Reçeteler için manuel verilen ülkeler dilekçe örneğindeki gibi ülkeler tek tek yazılarak, döküm özetlerindeki bilgileri içeren 2 dilekçe olmalıdır. (Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.)
 9. Koli sırtına Reçete Adedi, Eczane Adı,Dönemi, Döküm No’lar ve Sicil No ile hangi aralıktaki işlem nolu reçetelerin olduğu tükenmez kalem ile yazılmalıdır.
 10. Medikal faturalar için de aynı durum geçerli olup; her grup için ayrı ayrı siyah kutular kullanılacaktır.
 11. Teslim tarihini geçmeyecek şekilde kargoya zamanında verilmesi gerekli olup; kargonun 1-2 gün içinde teslim edilip edilmediği takip edilmesi gerekir.
 12. Kutular =40x29x4,5 cm ebatında olup; rengi ise her grup için farklı olcaktır.
 13.  A= SARI
 14. B=MAVİ
 15. C=BEYAZ
 16. KAN ÜRÜNÜ =GRİ
 17. YURDIŞI MEDULA =TURUNCU
 18. YURTDIŞI MANUEL=YEŞİL
 19. MEDİKAL REÇETE= HER GRUP AYRI AYRI YİNE AYNI UYGUN EBATLI SİYAH RENK KOLİDE TESLİM EDİLMELİDİR.

06.12.2017 - Okunma Sayısı : 1331